Inspektor Gadżet

Inspektor Gadget

Inspektor Gadżet to chyba kultowa postać kojarzona w Polsce ze słowem „gadżet”. Pewnie większość oglądała przygody Inspektora oraz jego pomocników. Ten powstały w latach 1983-1986 serial animowany uczył i bawił widzów przez lata. Seria liczy 86 odcinków, a w Polsce serial pojawił się wiosną 1991 roku.

Warto przybliżyć sylwetki bohaterów:

Inspektor Gadżet – słynny detektyw znany ze swojej skuteczności. Mimo swojej niezdarności oraz licznych problemów z wywoływanymi gadżetami potrafił rozwiązać każdą sprawę. No oczywiście nie byłoby to możliwe bez jego pomocników.

Pennysiostrzenica Gadżeta o nieprzeciętnych umiejętnościach detektywistycznych. Gdyby nie ona, Inspektor wpadłby w wiele problemów. Pomagała wujkowi w każdej sprawie. Posiadała książkę z wbudowanym komputerem oraz zegarek o różnych funkcjach używanych w trakcie misji. Często kontaktowała się przez niego ze swoim psem pomocnikiem.

Łapekpies Penny oraz Gadżeta. Mistrzowsko wcielał się w postaci przebierane. W tajemnicy pomaga wujkowi Penny w każdej misji. Zazwyczaj na prośbę swojej pani pilnuje Gadżeta przed popadnięciem w tarapaty. Często porusza się na dwóch łapach i rozumie mowę ludzi, niestety sam nie mówi. Dzięki specjalnej obroży może kontaktować się z zegarkiem Penny.

Quimbyprzełożony Gadżeta, szef policji, który w każdym z odcinków wręcza mu kartkę z zadaniem do wykonania. Kartki po chwili ulegają samozniszczeniu. Każdorazowo kartka dziwnym trafem wraca do szefa, następuje wybuch i zostaje on cały pokryty sadzą. Pojawia się ponownie na końcu każdego z odcinków, aby aresztować łotrów złapanych przez Inspektora oraz jego pomocników.

Dr Klaufwróg naszego bohatera numer jeden. Szef organizacji zła. Nigdy nie została przedstawiona jego postać. Zwykle widać mu tylko ręce w metalowych rękawicach z kolcami. Pragnie unicestwić Inspektora i przejąć władzę nad światem.

Szalejkotkot Dr Klaufa, który tylko się śmieje. Zawsze towarzyszy swojemu panu.

Agenci sił złasłużą doktorowi poprzez wykonywanie jego poleceń. Ich misją jest eliminacja Gadżeta. Mimo wyraźnych znaków na ubraniu wskazujących na przynależność do agencji, ten nie potrafi nigdy ich rozpoznać.