Inspektor Gadżet – sylwetki bohaterów

inspektor-gadzet

Inspektor Gadżet to chyba kultowa postać kojarzona w Polsce ze słowem „gadżet”. Pewnie większość oglądała przygody Inspektora oraz jego pomocników. Ten powstały w latach 1983-1986 serial animowany uczył i bawił widzów przez lata. Seria liczy 86 odcinków, a w Polsce serial pojawił się wiosną 1991 roku.

Sylwetki bohaterów serialu „Inspektor Gadżet”

Inspektor Gadżet

Słynny detektyw znany ze swojej skuteczności. Mimo swojej niezdarności oraz licznych problemów z wywoływanymi gadżetami potrafił rozwiązać każdą sprawę. No oczywiście nie byłoby to możliwe bez jego pomocników.

Penny

Siostrzenica Inspektora Gadżeta o nieprzeciętnych umiejętnościach detektywistycznych. Gdyby nie ona, Inspektor wpadłby w wiele problemów. Pomagała wujkowi w każdej sprawie. Posiadała książkę z wbudowanym komputerem oraz zegarek o różnych funkcjach używanych w trakcie misji. Często kontaktowała się przez niego ze swoim psem pomocnikiem.

Łapek

Pies Penny oraz Inspektora Gadżeta. Mistrzowsko wcielał się w postaci przebierane. W tajemnicy pomaga wujkowi Penny w każdej misji. Zazwyczaj na prośbę swojej pani pilnuje Inspektora Gadżeta przed popadnięciem w tarapaty. Często porusza się na dwóch łapach i rozumie mowę ludzi, niestety sam nie mówi. Dzięki specjalnej obroży może kontaktować się z zegarkiem Penny.

Quimby

Przełożony Inspektora Gadżeta, szef policji, który w każdym z odcinków wręcza mu kartkę z zadaniem do wykonania. Kartki po chwili ulegają samozniszczeniu. Każdorazowo kartka dziwnym trafem wraca do szefa, następuje wybuch i zostaje on cały pokryty sadzą. Pojawia się ponownie na końcu każdego z odcinków, aby aresztować łotrów złapanych przez Inspektora oraz jego pomocników.

Dr Klauf

Wróg naszego bohatera numer jeden. Szef organizacji zła. Nigdy nie została przedstawiona jego postać. Zwykle widać mu tylko ręce w metalowych rękawicach z kolcami. Pragnie unicestwić Inspektora i przejąć władzę nad światem.

Szalejkot

Kot Dr Klaufa, który tylko się śmieje. Zawsze towarzyszy swojemu panu.

Agenci sił zła

Służą doktorowi poprzez wykonywanie jego poleceń. Ich misją jest eliminacja Inspektora Gadżeta. Mimo wyraźnych znaków na ubraniu wskazujących na przynależność do agencji, ten nie potrafi nigdy ich rozpoznać.