Przewaga fotela gamingowego nad biurowym

Jeśli ktoś nie spędza zbyt wiele czasu przy komputerze w ciągu dnia, trudno będzie wyjaśnić takiej osobie, czym różni się krzesło biurowe od fotelu gamingowego. Nie chodzi tu wyłącznie o cenę, konstrukcję czy idący za tym drugim produktem marketing. Podziały w przypadku tych siedzisk są znaczące.

W żadnym razie jednak nie wyklucza to możliwości wykorzystania fotela do gier w charakterze tego biurowego. Natomiast, zależnie od częstotliwości użytkowania, wybór powinien paść na przedmiot, wyspecjalizowany w danej dziedzinie.

Czym się różni fotel biurowy od tego dla graczy?

  • Design – fotel biurowy w zamierzeniu powinien być elegancki, podczas gdy gracze preferują żywy wygląd, kojarzący się produkcjami, w które grają;
  • Konstrukcja – w biurowcach dominują klasycznie skonstruowane fotele. Gaming opiera się na fotelach kubełkowych;
  • Dodatki – nie jest regułą, aby ten rodzaj mebla biurowego posiadał wysoko umieszczony zagłówek czy opcjonalne podłokietniki. Z kolei „siedziska” dla graczy są w nie wyposażone – ergonomia to podstawa;
  • Cena – w pierwszym przypadku zakup nie musi przekraczać 200 zł, w drugim zaś – 300 zł to absolutne minimum (przykładowe produkty: https://multiglob.pl).

Wygoda krzesła gamingowego

Mimo niezbyt atrakcyjnej ceny krzesło gamingowe spełnia potrzeby każdego gracza. Będzie to szczególnie odczuwalne podczas przesiadki z mało ergonomicznego krzesła biurowego na to dedykowane graczom. Wszystko z powodu wykonania i dostępnych funkcji, przeciwdziałających bólowi pleców, towarzyszących wielogodzinnemu siedzeniu przed komputerem. Krzesło biurowe jest bardziej przystosowane do kilkugodzinnego użytkowania, podczas gdy gracze (chociażby w trakcie streamowania) potrafią na nim przesiedzieć znacznie dłużej!

Kwestie techniczne

Fotel gamingowy przede wszystkim powinien być oparty na solidnym materiale, takim jak np. stal. Wspomniany wcześniej design kubełkowy ma na celu utrzymywanie stabilnej sylwetki użytkownika, gwarantując przy tym komfort korzystania. Dlatego spotkanie go w przestrzeni biurowej nie powinno nikogo dziwić. Wykończenie tego sprzętu oparte jest o materiał tekstylny (skóra), dzięki któremu nie powstaje poślizg. Nie ma więc obaw, że ciało osoby na nim siedzącej zacznie się przyklejać. Przy tym materiały te są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Podsumowanie

Jak widać, fotele dla graczy mogą pochwalić się wieloma zaletami, których próżno szukać u biurowych konstrukcji. Dodatkowo ich wszechstronność sprawia, że nie muszą być używane jedynie w pokoju gracza. Przekonaj się o tym sam!