Wakacje w Polsce nie muszą być nudne – sprawdź Gdańsk!

Statek na tle gdańskiego Żurawia

Jeśli jeszcze nie masz planów na tegoroczne wakacje, ale wiesz, że nie wyjedziesz za granicę, musisz znaleźć jakieś ciekawe miejsce w Polsce. Okazuje się, że jednym z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych w naszym kraju, jest Trójmiasto, w którym króluje Gdańsk. Co takiego można tam robić? I na co zwracać uwagę?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i pozostało bardzo mało czasu na to, by podjąć ostateczną decyzję co do kierunku naszej wyprawy. Dlatego właśnie proponujemy Wam zwrócić uwagę na polskie wybrzeże – z Trójmiastem na czele. Urlop tam może okazać się jednym z najlepszych w Waszym życiu. Przedstawiamy Wam pomysły na ten wyjazd ze zwróceniem szczególnej uwagi na przydatne sprawy, o których warto pamiętać!

Zarezerwuj hotel w Gdańsku!

Pokój hotelowy z widokiem na gdańską starówkę
źródło: https://hotelhanza.pl

Nie od dziś wiadomo, że hotel najlepiej jest zarezerwować w Gdańsku. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej czterogwiazdkowych miejsc, w których warto spędzić urlop. Najkorzystniej jest zamawiać pokój w hotelu położonym w centrum miasta – jak najbliżej starówki. Nie dość, że będziemy w samym sercu historycznego miasta, gdzie dużo się dzieje, będziemy mogli zjeść obiad w dobrej restauracji i przy okazji skorzystać z miejscowych atrakcji. Dodatkowo sprawę ułatwia fakt, że centrum Gdańska jest bardzo dobrze skomunikowane z jego resztą, a nawet z pozostałymi miastami w Trójmieście.

Pamiętaj, żeby odwiedzić również inne miejscowości!

Wyprawa do Gdańska nie musi i nawet nie powinna kończyć się na samym Gdańsku. Pamiętaj, że dookoła jest również wiele innych ciekawych miejscowości. Zaczynając od pobliskich: Sopotu i Gdyni, a kończąc na Kaszubach, których kulturę również warto podczas takiego wyjazdu poznać.

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca w okolicach Gdańska, to warto udać się również na półwysep Westerplatte oraz do Sztutowa, gdzie mieści się muzeum obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej.

Atrakcje? Jest ich wiele!

Trójmiasto stało się po części kurortem turystycznym i zapewnia odwiedzającym sporo rozrywek. Każdy może znaleźć tu u coś dla siebie. Od licznych pubów, barów i dyskotek, przez muzea i miejsca pamięci, dobre restauracje, czyste i piaszczyste plaże, trzy mola (Sopot, Brzeźno, Orłowo), ścieżki spacerowe, aż po statki, którymi można odbyć rejs czy wielkie galerie handlowe, w których można kupić coś dla siebie.