Weekend w Toruniu – majówka marzeń?

torun-3013132_1280

Kolejny raz zbliża się długi weekend majowy, a ty znowu nie wiesz, dokąd pojechać, by przeżyć niezapomniane chwile? Zamiast wyjeżdżać za granicę, postaw na Polskę. Toruń wydaje się być idealnym miejscem na majówkę zarówno dla rodzin z dziećmi, singli, jak i dla zakochanych.

Nawet jeśli w planach mamy krótką majówkę, nasz weekend Toruń może okazać się jednym z najlepszych. Miasto Kopernika znajduje się bowiem w istnej czołówce sprawdzonych i polecanych miejsc na wyjazd majowy. Co w nim takiego jest, że może w nim znaleźć coś dla siebie każdy z przyjezdnych? Jak poruszać się po mieście, by zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie? W jaki sposób zapewnić sobie masę atrakcji? I wreszcie – o czym powinien pamiętać każdy, kogo Toruń będzie gościł?

Tradycyjne toruńskie pierniki – must have!

Zapewne zdecydowana większość osób, które spytamy o to, z czym kojarzy im się Toruń, odpowie, że ze słynnymi na całą Polskę (a nawet i świat!) piernikami. Tradycyjna receptura toruńskich mistrzów cukiernictwa tylko czeka na to, żebyśmy ją na nowo odkryli i dali ponieść się smakowym doznaniom. Warto wiedzieć, że nigdzie indziej podobnego przysmaku nie skosztujemy. Każdy łasuch odnajdzie w Toruniu swoje małe królestwo, do którego chętnie powróci.

toruń zwiedzanie uliczek

Długie spacery Starym Miastem i bulwarem

Malownicze kamienice Starego Miasta to prawdziwe wyzwanie dla wielbicieli średniowiecznego i nowożytnego klimatu. Pośród różnokolorowych budynków odnajdziemy dobre restauracje, kawiarenki i cukiernie. Spacerując zabytkowymi uliczkami Torunia, poczujemy duchową obecność Kopernika i wczujemy się w atmosferę niedopowiedzenia. Wreszcie dotrzemy nad bulwar, gdzie w ciepłym słońcu będziemy mogli oddać się relaksowi na jednej z ławek czy też bezpośrednio na kamienno-murowanej zabudowie.

Nocne życie dla imprezowiczów

Toruń można i warto poznać jeszcze z drugiej strony – nocnej i imprezowej. Duża dawka szaleństwa i adrenaliny na pewno doświadczy nas w jednym z klubów i dyskotek, które w tym niezwykłym mieście nie zasypiają i wciąż pozostają na bardzo wysokim poziomie. Miłośnicy imprez i muzyki na pewno nie zapomną tej majówki nigdy!